Sağlık Turizminde Hedef Büyük

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Sağlık turizminin son dönemde giderek önem kazandığım vurgulayan Ege Özel Hastaneler Derneği (EGEHASDER) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, turistlerin havaalanma indiği andan itibaren ülke hakkında çeşitli izlenimler edindiğini; konunun bütüncül bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini söyledi. Doğu ve Ortadoğu’nun, sağlık turizmi alanında çok güçlü bir hedef pazar olarak öne çıktığını belirten Kaşkaloğlu, “Bu potansiyeli iyi değ’erlendirirsek, sağlık turizminde İzmir’i kimse tutamaz” dedi.

Sağlık turizmi için ülkemizi tercih eden konukların, devamlılığı ve potansiyelinin artması için her alanda kalitenin en üst seviyede tutulması gereğine dikkat çeken Kaşkaloğlu, “Ameliyat başarısı tek başına yeterli değil. Sağlık turizminde hasta en iyi şekilde ağırlanmalı. Ülkemize özellikle Avrupa’dan çeşitli branşlarda tedavi olmak için gelen birçok hasta var. Biz de Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olarak lazerle göz bozukluklarını düzeltilmesi konusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu. İzmir’in farklı branşlardaki güçlü kuruluşlarıyla, sağlık turizmi için gerekli koşulları taşıdığını anlatan Kaşkaloğlu, “Biz, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olarak yıllardır Yunanistan, Almanya ve Danimarka başta olmak üzere; pek çok Avrupa ülkesinden gelen hastayı sağlığına kavuşturduk. Bu konudaki deneyimimiz oldukça fazla. Avrupa’ya çok iyi hizmet veriyoruz. Fakat İzmir’in yanıbaşında yer alan Doğu ve Ortadoğu’ya da ulaşması gerekiyor.  Avrupa, bizden sadece kozmetik alanda sağlık hizmeti alıyor. Çünkü kendi ülkelerinde sigorta sistemleri gayet güzel çalışıyor. Oysa, Doğu ve Ortadoğu’da sistem iyi işlemediği için, oradaki hastalara her konuda hizmet sunabiliriz.”

DİREKT UÇAK SEFERLERİ ŞART…

İzmir’in derli toplu şehir yapısı ve insanların konukseverliği sayesinde sağlık turizmi için elverişli bir kent olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu şunları söyledi: “Bir çok ülkeye birkaç saatlik uçuş mesafesinde olan İzmir, sağlık turizmi açısından önemli bir şehir. Önümüzdeki süreçte İzmir’in sağlık turizmindeki önemi giderek artacak. Sağlık turizmindeki iş hacmini arttırmak için uçak seferlerinin direkt olarak gerçekleştirilmesinin kente birçok fayda sağlayacağına inanıyorum. Turistler diğer büyük kentlerde yaşanan ulaşım zorlukları ya da konaklama sıkıntılarını şehrimizde yaşamıyor. Turistler İzmir’de güzel vakit geçirebiliyor. Özellikle son yıllarda hızla gelişen lazerle tedavi teknolojisi sayesinde, hastalanma çok kısa sürede iyileşebiliyor. Bu durum da onlara hem sağlık hem de keyifli bir tatil yaşamaları açısından büyük avantaj sağlıyor.

İzmir’de sağlık konusunda yapılması gereken çok şey var. EXPO 2020’nin temasıda, “Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar / Herkes için Sağlık” olmasından son derece memnunuz. EXPO 2020 eğer İzmir’de gerekleştirilirse, kentimizi adeta bir sağlık başkenti konumuna yükseltecektir.”
Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi olarak lazerle göz bozukluklarının düzeltilmesi konusunda çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz dedi.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin