Göz Estetiği

blefaroplasti, Keratopigmentasyon( korneal tattoo Dövme)

Göz Estetiği, blefaroplasti,göz kapağı düşüklüğü operasyonları için detaylı bilgiyi +90 532 376 64 98 numaralı telefondan alabilirsiniz.

Keratopigmentasyon (korneal tattoo dövme) bilgileri için burayı tıklayınız.

Ameliyatsız göz kapağı düşüklüğü tedavisi: Plexr Hastanemizde göz kapağı düşüklüğü için ameliyatsız Plazma tedavileri  başarıyla uygulanmaktadır. Bu tedaviler Plexr veya Reface olarak bilinmektedir. Uygun olup olamadığınız anlamak için yapmanız gereken uzmanlarımıza muayene olmaktır.

Blefaroplasti Nedir?

Yaşla birlikte ve yapısal nedenlerle üst göz kapağında sarkmalar ve alt göz kapaklarında torbalanmalar oldukça sık görülen bir durumdur. Bu durum sadece estetik bozukluk yapmaz, hastaların görmesini olumsuz etkileyerek günlük hayatlarında da rahatsızlığa neden olabilir. Ayrıca üst göz kapağı düşüklüğü nedeniyle kişiler kaşlarını kaldırarak kapaklarını açmak istediklerinden bu durum yorgunluk yaratabileceği gibi hastanın dış görünüşünü de etkiler.

Blefaroplasti adı verilen ameliyat göz kapaklarının ameliyatla düzeltilmesidir. Genellikle lokal anestezi altında yapılır aynı seanste üst göz kapakları veya hem alt hem üst göz kapakları birlikte ameliyat edilebilirler.

Ameliyat sonrasında kapaklarda hafif ödem ve morarma olabilirse de birkaç hafta içinde bu durum düzelir. Blefaroplasti ameliyatı olan kişiler görünüşlerinin düzeldiğini ve yaşam kalitelerinin arttığını ifade etmektedirler.

Eğer sizin de böyle bir durumunuz varsa hastanemize gelerek bir muayene olunuz. Gelme imkanınız yoksa da bir fotoğrafınızı gönderip danışabilirsiniz. Hemen iletişim kurmak için  05323766498 numaralı telefonu arayınız.

Göz Kapağı düşüklüğü (pitozis) Nedir?

Göz kapağı düşüklüğü tıbben pitozis olarak adlandırılır.  Göz kapağı düşüklüğü doğumsal veya sonradan olabilir. Göz kapağı düşüklüğü sadece estetik bir sorun değildir. Bu durum çocuklarda ve erişkinlerde farklı rahatsızlıklara neden olur. Çocuklarda göz kapağı düşüklüğü estetik ve psikolojik sorunların ötesinde kalıcı göz tembelliğine neden olduğundan özellikle göz bebeğini örtüyorsa mümkün olduğu kadar erken ameliyat edilmelidir.  Erişkinlerde ise göz tembelliği yapmaz ancak göz bebeğini örterse görmeyi bozar, yorgunluk ve sosyal problemlere neden olur. İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi uzman göz doktoru kadrosu Göz Kapağı düşüklüğü (pitozis) teşhis ve tedavisi için size yardımcı olacaklardır.

Göz Kapağı düşüklüğü (pitozis) ancak ameliyatla tedavi edilir. Kendi kendine zamanla iyi olmaz. Göz Kapağı düşüklüğünün nedenine göre ameliyat tekniğine uzman göz doktoru karar verir.

Göz kapağının dışa dönmesi (ektropion) ve içe dönmesi (entropion) özellikle ileri yaşlarda görülen bir sorun olup ancak ameliyatla tedavi edilir. Entropionda  kapak içe döndüğünden kirpikler korneaya sürterek kalıcı ve ciddi rahatsızlıklara neden olabilirler. 

kirisikliklar-kaderiniz-olmasin
goz_kapagı_dusuklugu_estetigi

Son Güncelleme 14 Mayıs 2024 Saat 10:00 am