No-Touch Lazer Tedavisi

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

No-Touch Lazer Nedir?

Tüm lazer göz ameliyatlarında göze temas edilmesi gerekirken no-touch (trans PRK) lazer yönteminde ameliyatın tüm safhaları lazerle uzaktan temas etmeden yapılır.

No-touch Lazer Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Göz yapısı lazer ameliyatları için uygunsa no-touch lazer uygulanabilir. Teknik olarak diğer yöntemlerden çok farklı değildir. Doktorunuz bu ameliyata uygun olup olmadığınıza karar verecektir.

No Touch Lazer Tedavisi

No-touch Lazer Yeni Bir Metot mudur?

No-touch lazer yeni bir metot değildir. İlk eksimer lazer uygulaması olan PRK metotunun LASEK gibi bir varyasyonudur.

No-touch Lazer Tedavisi Diğer Metotlardan Üstün müdür?

Tüm ameliyatlar eksimer lazerle yapılır. Uygulamalar farklı ancak sonuçlar aynı olduğundan birbirlerine göre üstünlükleri değil farklılıkları vardır.

Kimler Lazer Göz Çizdirme Ameliyatından Yarar Görür?

Miyop, hipermetrop ve astigmatlı gözlük kullanan kişiler ameliyat olabilirler. Ameliyata uygun olup olmadığınıza ve hangi metotla ameliyat olacağınıza  doktorunuz karar verecektir.

Lazer Göz Çizdirme İçin Uygun Olmayanlarda Hangi Tedavi Alternatifleri Vardır?

Başvuran kişilerin çoğunluğu eksimer lazerle yapılan Lasik, Lasek, Prek, Trans-Prk (no-touch) için uygundur. Göz numarası çok yüksekse veya başka nedenle göz yapısı bu ameliyat için uygun değilse alternatif mercek ameliyatlarıdır. Gençlerde ICL adı verilen göziçi mercekler tercih edilir. Daha ileri yaşlarda ise halk arasında akıllı mercek adı verilen trifokal mercekler kullanılır.

Ameliyat Uygun Olup Olmadığıma Nasıl Karar Verilecek?

Öncelikle bu tür ameliyatlar konusunda bir doktora başvurunuz. Belirli tetkikler yapıldıktan sonra ameliyata uygun olup olmadığınız ve hangi ameliyat için uygun olduğunuza karar verilecektir.

Son Güncelleme 23 Kasım 2021 Saat 11:38 am

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin