Kuru göz tedavisinde yeni bir alternatif: Rexon Eye

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Rexon-Eye, kuru göz hastalığından etkilenen hastaları tedavi etmek için elektrik stimülasyonu kullanan en yeni kuru göz yöntemdir. Rexon-Eye, yenilikçi patentli Kuantum Moleküler Rezonansı (QMR) kullanan invazif olmayan bir tedavidir. Gözyaşı üretim sistemini uyarmak ve glandüler dokuların aktivitesini iyileştirmek için frekanslarda zayıf alternatif elektrik akımı modelleri uygulayarak çalışır. Tedavi, doğal gözyaşlarının hacmini ve kalitesini artıran ve gözleri nemli tutmak için gözyaşı filmini yeniden dengeleyen gözyaşı üreten lakrimal bez ve yağ üreten meibom bezlerindeki hücrelerin metabolizmasını ve doğal yenilenmesini uyarır.

Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisinin faydaları nelerdir?

Tedavinin gözyaşı filmini stabilize ettiği, gözyaşı üretimini arttırdığı ve gözyaşı üretiminden sorumlu hücrelerin doğal yenilenmesi yoluyla kuru göz semptomlarını iyileştirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Tedavi, görüşünüzü ve göz sağlığınızı koruyan gözyaşlarınızın korunmasında çok önemli oldukları için meibom bezlerinin atrofisini durdurmaya yardımcı olabilir. Gözyaşı bezlerinizin, gözlerinizin sulu ve sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu doğal gözyaşlarını üretmesini sağlayacaktır. Rexon-Eye, hem buharlaşma hem de aköz eksikliği olan kuru göz olmak üzere tüm kuru göz türleri için dayanıklı bir tedavidir.

Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisi Neleri Kapsar?

Rexon-Eye tedavisi, hasta tarafından 20 dakika boyunca kapalı gözler üzerine takılan bir maske içine yerleştirilmiş bir kontakt elektrot ile sağlanır. Tedavi sırasında hasta, maskenin altındaki cilt bölgesinde hafif ve hoş bir sıcaklık hissi yaşar. Tedavi hasta için rahat ve rahatlatıcıdır.

Kaç tane Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisine ihtiyacım var?

Tedaviler, hastanın sahip olabileceği kuru göz hastalığının ciddiyetine bağlıdır. İlk tedavi protokolü, 4 hafta boyunca 4 tedavidir ve birçok hasta için rahatlama sağlar. Doktorunuz tedaviden 8 hafta sonra kuru gözünüzü yeniden değerlendirecek ve sonuçlarınızı korumak için ek tedaviler için bir plan önerecektir.

Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisinden sonra ne zaman bir fark hissedeceğim?

Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisi, sağlıklı gözyaşı üretimini uyarmak için gözyaşı ve meibom bezlerindeki hücreleri yenileyerek çalışır, bu doğal yenilenme süreci zaman alır ve tedaviden sonra bile devam eder. Hastanın tedaviye yanıtı kişiden kişiye değişir. Kuru göz semptomlarının en yüksek etkiye ulaşması genellikle son tedavinin bitiminden itibaren 6-8 hafta sürer. Bazı hastalar sadece bir seanstan sonra kuru göz semptomlarında bir iyileşme gösterirken, bazıları tedavinin doğal yenilenme sürecini başlatması için daha uzun süre beklemek zorunda kalır.

Rexon-Eye Kuru Göz Tedavisi ne kadar sürer?

Tedavilerin 18 aya kadar kalıcı bir rahatlama sağladığı gösterilmiştir, ancak hastaların kuru göz hastalığının ciddiyetine göre değişen bir tamamlayıcı tedavi planına ihtiyacı olacaktır.