Kentin sağlık alt yapısı geliştirilmeli

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, giderek gelişen sağlık sektörünün hasta odaklı olması gerektiğini; kuruluşlarından bugüne hem insan kaynağı hem de teknoloji olarak en üst kaliteyi hedeflediklerini söyledi.

kentin-altyapisi-gelismeli-kaskaloglu2000 yılında kurduğu Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘nde bugüne dek yurt içi ve yurtdışından binlerce hastaya tedavi imkanı sunduklarını belirten Mahmut Kaşkaloğlu, EXPO yolunda ilerleyen İzmir’deki sağlık altyapısının geliştirilmesi gerektiğini ifade etti. Göz sağlığının kişinin yaşam konforunu etkileyen en önemli unsurlardan biri olduğuna değinen Kaşkaloğlu, “Konu sağlık olunca bütün öncelikler değişir. Hastalığınız vücudunuzun neresinde olursa olsun mutlaka uzman hekimler tarafından teşhis ve tedavi edilmesi gerekir. Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘nde 10 doktor ve 35 kişilik kadroyla hizmet veriyoruz. Tedavide hekim kalitesi kadar kullanılan cihazlarda önemlidir. 10 yıl önceye göre çok daha teknolojik ve hastanın konforunu yükselten cihazlarla ameliyat ve tedavileri gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.
Yıllardır gerçekleştirdikleri lasik ve katarakt ameliyatlarında hasta memnuniyetini sağlamak için çalıştıkları bilgisini de veren Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, ameliyatlarda hata payını oldukça düşüren FEMTO LAZER cihazını kullandıklarını ifade etti.
Teknolojik yatırımlarını sürdürdüklerini söyleyen Kaşkaloğlu, cihazı kullanmak için özel bir eğitim alındığını ve son teknolojiye sahip FEMTOSANİYE LAZER‘in robotik cerrahi alanında en gelişmiş cihazlar arasında yer aldığını belirtti.
Femto Lazer’in çalışma sistemi hakkında bilgi veren Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, “Cihaz, hastanın gözünün görüntüsünü ekrana alıyor, hekim gerekli ayarlamaları gerçekleştirdikten sonra, kusursuz bir şekilde KATARAKT alınıyor, göz içi merceğinin yerleştiği yuva da yine kusursuz olarak hazırlanıyor. Bu sayede tek bir operasyon yapılarak kataraktın yanı sıra; miyop, hipermetrop ve astigmat gibi kırma kusuru olan hastalara gelişmiş göz içi mercek yerleştirilmesiyle hasta uzak ve yakın gözlüklerden tamamen kurtuluyor.”dedi.