Katarakt Ameliyatı ile 10 dakikada katarakttan kurtulun

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Göz Hastalıkları Uzmanı, İzmir’de 15 yıldır hizmet veren Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde katarakt rahatsızlığının sadece 10 dakikalık katarakt ameliyatı ile tedavi edilebildiğini söyledi.

Gözlük Kullanımına SON

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi göz doktorları, genelde ileri yaşlarda görülen kataraktta, gelişen teknoloji yardımıyla hızlı ve etkili sonuçlar elde ettiklerini söyledi. Göz merceğinin zamanla özelliğini yitirdiğini ve katarakt rahatsızlığına yol açtığını anlatan göz hastalıkları uzmanları, gözün içindeki merceği temizleyerek, yeni bir yapay mercek yerleştirdiklerini, başarı oranının çok yüksek olduğunu dile getirdi. Doktor hatasını ve ameliyatta oluşabilecek komplikasyonları sıfıra indiren Femtosaniye lazer cihazıyla ameliyatlar gerçekleştirdiklerini vurgulayan , “Göz içine, multifocal dediğimiz lens yerleştirerek hastayı katarakttan tamamen kurtarıyoruz.  Katarakt Ameliyatı 10 dakika sürüyor ve hasta ertesi gün normal yaşantısına dönebiliyor.” dedi.

Katarakt ameliyatı sonrasında pekçok hastanın gözlük sorunlarının da ortadan kaldırıldığına dikkat çeken Göz Doktoru, “Günümüzde gelişen multifocal lens teknolojisi ve kısa süren lazerli katarakt ameliyatı sayesinde, hastaların diğer görme kusurları da tedavi edilebiliyor. Böylece kişi, gözlüksüz yeni bir yaşama başlayabiliyor.”

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin