İP ASKI İLE GÖZ ÇEVRESİ ESTETİĞİ: Op.Dr.Lale Geribeyoğlu

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

göz doktoru Lale geribeyoğlu izmir kaşkaloğlu

‘’İp Askı İşlemi’’ nedir?

Nasıl uygulanır?  Yaşlanma her ne kadar olağan bir durum da olsa, genç kalma isteği insanlar için bitmek bilmeyen bir arzudur. Yaşa, yer çekimine ve diğer faktörlere bağlı olarak gelişen sarkma ve kırışıklıklar kadınları ve erkekleri oldukça rahatsız eden bir durumdur.

İp askı diğer adıyla Fransız askı uygulaması, yüzün birçok bölgesine uygulanabildiği gibi, göz çevresi ve alın bölgesindeki sarkma ve kırışıklıkları düzeltmek için de tercih edilen yöntemlerden biridir. İzsiz bir yöntem olan ip askı uygulaması, kaş kaldırma için de sıklıkla tercih edilir. Böylece üst yüzde daha dinç ve canlı bir görünüm sağlanır.

Uygulamadan yaklaşık 6-8 ay sonra kendiliğinden eriyen ip askılar, etkinliğini cilt altında 2 yıl daha sürdürmeye devam eder.

İp askılar, uyuşturucu kremin ardından kısa bir sürede uygulanabilmekte, işlem dikişe gerek kalmadan sonlandırılmaktadır.

Uygulama sonrası günlük hayata rahatça devam edilebilmektedir. Uygulama sonucunda hemen gözle görülür başarılar alınsa da, daha net sonuç 4 ila 6 hafta sonra ortaya çıkar. İp askı işleminin etkisi ortalama 2 yıl kadar kalıcılığını sürdürmektedir.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin