Intralase Lasik Ameliyatları

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Intralase nedir?

İntralase lasik sırasında hazırlanan ince kornea tabakasını lazerle oluşturmak için kullanılır. İşlem lazerle yapıldığından daha güvenli ve daha hassastır.

LASIK nasıl yapılır?

LASİK  olacak hastalarımız uzman göz doktoru tarafından göz muayenesi yapıldıktan sonra sonra Pentacam, Orbscan ve Allegro Topolyser-Analyzer tetkikleriyle ile değerlendirilir. Hastanın gözü halk arasında “kartal gözü” diye adlandırılan Wavefront veya diğer kişiselleştirilmiş tedaviler için uygunsa daha ileri tetkikler yapılır. LASİK için uygun bulunan hastalar işlemler hakkında bilgilendirilir ve randevu verilir. Randevu günü gelen hasta tekrar muayene edilir ve excimer laser odasına alınır.

Saydam tabaka damlayla uyuşturulduktan sonra intralase lazerle ince bir tabaka kaldırılır. Bu işlem sırasında gözde hafif bir baskı hissi olur ama ağrı duyulmaz. Daha sonra hastanın kırmızı ışığa bakması söylenerek LASIK ameliyatı gerçekleştirilir. Cihazımızda gözün hareketlerini takip eden eye-tracker sistemi olduğundan hasta gözünü oynatması tedaviyi etkilemez. İşlem sonrasında hastaya o gece takması için koruyucu gözlük verilir. Hastalarımız ertesi günden itibaren günlük yaşantılarına dönebilirler.