ICL -Göz Bozukluğu Tedavisinde Göz İçi Mercekler

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

lasik ve lasek

Hastanemiz doktorları bu ameliyatı 20 yılı aşkın bir süredir başarıyla uygulamaktadırlar.

ICL
Staar Vision ICL ve Vision Torik ICL arka kamaraya hastanın kendi lensi üzerine yerleştirilen göz içi lensleridir.

ICL KİMLER İÇİN UYGUNDUR?
Vision ICL için en uygun kişiler, astigmatizması olsun olmasın 21-50 yaşları arasındaki yüksek  miyopi, hipermetropi hastalarıdır. Ancak kişinin gözü uygunsa LASİK veya LASEK ameliyatı tercih edilmelidir. Yani ICL ameliyatı göz çizdirme olarak ta bilinen LASİK ameliyatına uygun olmayanlarda yapılır.

ICL AVANTAJLARI NELERDİR?                                                                              

Vision ICL ve Torik ICL ile korneaya herhangi bir zarar vermeden miyopi, hipermetropi ve astigmatizma tedavi edilebilir. Dikişsiz bir ameliyattır.atmak gerekmez. Ameliyat sonrası sonuçlar çok iyidir, görme kalitesini ciddi oranda arttırarak net görme sağlar.

LENSLER KONTAKT LENS GİBİ ÇIKABİLİR Mİ?                                                   

Vision ICL lensleri herhangi bir bakım gerektirmeden göz içinde kalabilecek şekilde üretilmektedir. Periyodik olarak doktorunuz tarafından kontrol edilmesi yeterlidir.

ICL DİĞER İNSANLAR TARAFINDAN FARKEDİLEBİLİR Mİ?                                   

Lens irisin arkasına yerleştirildiği için dışarıdan farkedilmez. Kozmetik açıdan hiçbir sorun yaşanmaz.

ICL UYGULAMASINA KARAR VERİLDİKTEN SONRAKİ AŞAMALAR NELERDİR?      

ICL tedavisi hastanede yatmayı gerektirmez. Hasta ameliyat günü gelir ve sonrasında da eve dönebilir.  Normal koşullarda ağrı hissedilmez. Ameliyat sonrasında damla veya belki ağızdan kullanılacak ilaçlar verilir ve ertesi gün kontrole çağrılır.

ARTISAN/ARTIFLEX LENSLERİ
ARTISAN/ARTIFLEX lensler ICL gibi  lasik ameliyatlarına uygun olmayan hastalara. alternatif olarak uygulanabilir.  Lensler ömür boyu göz içinde kalabilirler. Lensler 18-60 yaşları arasındaki uygun hastalara yerleştirilebilir. Miyop hastalarında -3 ila -23.5 D arasındaki numaralar, hipermetrop hastalarda +1 ila +12 D arasındaki numaralarda düzeltme yapılabilir. Son yıllarda uygulaması çok azalmıştır.

Son Güncelleme 19 Şubat 2020 Saat 13:48 pm