Gözlükten kurtulma için hangi Lasik? Lasek? Göz çizdirme? Akıllı mercek?

Gözlüklerden kurtulmak mümkün müdür sorusun cevabı evettir. Son yıllarda çok sayıda insan gözlükten kurtulmak, gözlük olmadan yaşamak için göz doktorlarına başvuruyor. Ancak özellikle internette ve halk arasında çok farklı söylemler karar verilmesini güçleştiriyor. Burada eğer gözlükten kurtulmak istiyorsanız ne yapmanız konusunda yol göstermek istiyoruz. Öncelikle bu tür ameliyatları yapan bir göz doktoruna başvurun ve ne istediğinizi açıkça anlatın. Unutmayın ki her göz doktoru bu tür ameliyatlar konusunda uzman değildir. etrafınızda daha evvel ameliyat olmuş kişilerden, internetten araştırın bu size bu ameliyatlar konusunda tecrübeli olduğu kanaatini veren bir göz doktoruna başvurun. Gençlerde genellikle göz çizdirme olarak bilinen Lasik, Lasek (no touch) tercih edilir.Zaten gençlerin çoğunluğu bu ameliyatlar için uygundur. Eğer numara çok yüksekse ICL ameliyatı tercih edilir. 40 yaş sonrasında duruma göre Lasik veya Akıllı lens ameliyatları, 50 yaş sonrasında ise çok defa Akıllı lens ameliyatı önerilir.

Ameliyatla gözlükten kurtulmak için karar verdiyseniz ilk yapacağınız doktorunuzu seçmektir. Ameliyatı nasıl olsa makine yapıyor düşüncesiyle yaklaşmayınız. Doktor her şey den önemlidir. Fiyatlara arasındaki fark ise ucuz bir cep telefonu kadar bile değildir. Sonuçtan mutlu olmanız ilk muayenenin doğru yapılarak hangi ameliyatın yapılacağına bağlı olduğundan tercihiniz çok önemlidir.

Hastanemizde lazerle gözlük atma ameliyatları uzun yıllardır yapılmaktadır. Randevu için cep telefonlarını çalışma saatlerinde arayabilirsiniz.