Göz Tansiyonu Tedavisinde Selektif Lazer

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, son teknoloji ürünü selektif lazer trabekülplasti ile göz tansiyonu (glokom )tedavisini kolaylaştırdı.

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi, tıp dünyasının son yıllarda yoğun olarak üzerinde çalıştığı ve başarısı kanıtlanmış lazer tedavi yöntemi selektif lazer trabekülplasti (SLT) ile hastalara konforlu görüş olanağı sağlıyor.

Glokomun sinsi bir hastalık olduğunu ve ileri aşamalara kadar belirti vermeyip,tedavi edillmediğinde körlükle sonuçlanabildiğini belirten Mahmut Kaşkaloğlu, “Glokom (Göz Tansiyonu) hastaları göz tansiyonunu dengelemek için sürekli damla uygulamak zorunda kalıyordu. Bugüne kadar göz içi basıncını normal sınırlara indirmek için göz damlası kullanımı ilk tedavi seçeneği olarak yer almıştır. Fakat kullanılan damlaların pahalı olması, hastaların damlaları düzenli kullanmaması ve yan etkiler göz tansiyonu hastalarının iyileşme oranlarının düşmesine neden olmuştur. SLT ile glokom hastalarının trabeküler ağ bölgesine lazer tedavisi uyguluyoruz. Böylece hastalar hiçbir yan etkisi olmayan yöntemle kansız ve bıçaksız gerçekleşen 5 dakikalık bir tedavinin ardından normal yaşamlarına dönebiliyor.  “diye konuştu. Hastanın damla bağımlılığını ortadan kaldıran SLT ile hastaları ilaç tedavisi olmaktan ve ameliyatlarda görülme olasılığı bulunna risklerden uzak tuttuklarını sözlerine ekleyen Kaşkaloğlu , “Son yıllarda dünyanın büyük bölümü FDA’nın da onaylayıp kullandığı yeni lazer tedavi tipi Selektif Lazer trabeküloplastiyi glokom tedavisinde tercih ediyor. Yöntemi hastanemizde güvenle kullanıyoruz.”