Göz Doktorları Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu ve Selma Kaşkaloğlu Binlerce kişiye ışık oldular

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

“Binlerce kişiye ışık oldular ”

Göz Doktorları Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu ve Op. Dr. Selma Kaşkaloğlu‘nun yürekleri daha iyi gören gözler için atıyor. Ekip, kısa sürede binlerce kişiye ışık oldu.

HAZİRAN 2000’de kurdukları Kaşkaloğlu Göz Hastanesi ile İzmir’e son teknoloji tanı ve tedavi birimleriyle hizmet veren örnek bir adres kazandıran Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu ve Op. Dr. Selma Kaşkaloğlu, yaşamlarını insanların daha iyi görmesine adadı. British Council bursuyla İngiltere’de retina hastalıkları konusunda ihtisas yapan ve 1985 yılında eşi Op. Dr. Selma Kaşkaloğlu ile birlikte Alsancak’ta ilk muayenehanesini açan Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, “O dönemde teknoloji ve tıp bu seviyede değildi. Ama o zamanki şartlara göre modern bir muayenehanemiz vardı. Yurt dışından büyük bedeller ödeyerek ekipmanlar getirtmiştik. İşimizi yaparken her zaman tıbbı ön planda tuttuk” dedi.

35 kisilik kadro hizmette

1990 yılında Alsancak’ta lazer merkezi açtıklarını ve 1992 yılında İzmir’de ilk lasik ameliyatını excimer lazerle gerçekleştirdiklerini hatırlatan göz doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, “Olaylar aşama aşama beni hastane kurmaya itti. Yola çıkarken böyle bir niyetim yoktu. 1998 yılında Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nin temelini attık. 2000 yılından beri hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Şu an 7 hekim ve toplamda 35 kişilik kadroyla hizmet veriyoruz” diye konuştu. O dönemde yurtdışında lasik ameliyatlarının çok pahalı olduğunu bu yüzden, Danimarkalı bir firmayla anlaşarak Kuzey ülkelerinden hastaları İzmir’e getirerek tedavi etmeye başladıklarına dikkat çeken Kaşkaloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Hasta İzmir’e geliş gidiş otel ve ameliyat parası ödüyordu ama yine de ülkesindeki ameliyatından daha uygun bir maliyet ödüyordu. Bugüne dek yurtdışından binlerce hastayı tedavi ettik. Yunanistan’dan da çok konuğumuz oldu.”