Göz çevresi botoks uygulamaları Op.Dr.Lale Geribeyoğlu

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

göz doktoru Lale geribeyoğlu izmir kaşkaloğlu

Botoks ya da tıbbi adı ile botulinum toksini,  çeşitli hastalıklarda kullanımı söz konusu iken 2000’lerin başında kozmetik alanda yer edinmiş bir ilaçtır.

Günümüzde güzellik algısı değişmekle beraber her birey artık zamanın etkilerinin daha az hissedileceği bir görünüme sahip olmak isteği duyuyor..  Bu alanda elimizi güçlendiren ajanlardan bir tanesi botoks..  Yaptığı etki sayesinde yüz kaslarının cildi kırıştıran etkilerini hafifletmiş böylece derin çizgi oluşumlarının önüne geçebilmiş oluyoruz. Tekrarlanan uygulamalar sayesinde kırışıklıklar giderek hafifliyor..  Yapıldığı bölgeye göre değişebilen 3-6 ay gibi etki süresi mevcut.. Bu zaman aralıklarında uygulama yapılabiliniyor. En sık yüz bölgesinde alın kırışıklıkları, kaş çatma bölgesi, göz kenarlarında kaz ayakları dediğimiz kısımlara uygulanmakla beraber, alt yüzde dudak üzeri , çene gibi bölgelerde de uygulanabilir.

Kozmetik dışında blefarospazm, şaşılık , tiroid orbitopati gibi durumlarda da kullandığımız bir tedavi yöntemi aynı zamanda..

Dolgular, ipler ve CGF gibi cilt yenileyici yöntemlerle de birleşince botoks olmazsa olmazımız!!  Hepinize sevgiler..

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin