Akıllı Lens Tedavisi

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Akıllı Lens Tedavisi

Trifokal yani üç odaklı mercekler halk arasında akıllı lens yani mercek olarak bilinir. Katarakt ameliyatı veya daha ileri yaşlarda gözlük kullanmak istemeyenlerde kullanılır. Ameliyat sırasında doğal mercek fakoyla veya lazerle çok küçük bir kesiden çıkarılır ve suni mercek yerleştirilir. Bu mercekler temelde iki farklı yapıdadır: Tek odaklı ve çok odaklı. Tek odaklı merceklerde kişiler genelde uzak için gözlük kullanmazlar ancak yakında küçük yazılar için gözlük ihtiyacı olabilir. Tek odaklı mercek kullananların çoğunluğu cep telefonunun ve normal gazete yazısını gözlüksüz görebilirlerse de gerektiğinde yakın gözlüğü kullanmayı kabul etmelidir. Akıllı mercek olarak bilinen trifokal merceklerdeyse kişiler her işlerini çok  kez gözlük kullanmadan yapabilirler.

Akıllı Lens

Akıllı Trifokal Mercekleri Kimler Kullanmalı?

Peki neden herkese akıllı trifokal mercek kullanılmıyor sorusu akla gelmektedir. Akıllı trifokal merceklerin başarılı olabilmeleri için uygun olup olmadığınızın önceden dikkatli bir muayeneyle belirlenmesi gerekir. Başka bir göz hastalığı olanlarda trifokal akıllı mercekler tercih edilmez. Bu hastalıkların arasında sarı nokta hastalığı, diyabetik retinopati, ileri göz tansiyonu ve birçok başka neden sayılabilir.

Son zamanlarda televizyonda, basında, sosyal medyada akıllı merceklerle ilgili çok sayıda yayın yapıldığından ilgi artmıştır. Ancak başarılı bir sonuç ve ameliyat sonrası mutlu olmak için herkesin bu ameliyata uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Medyada yaratılan imaj bu ameliyatla bütün sorunların çözülebileceği gibi olsa da durum böyle değildir. Medyada tanıtım yapıldığını ancak akıllı merceğin size uygun olup olmadığının bu konuda tecrübeli bir göz doktorunun muayenesiyle karar verilebileceğini unutmamalısınız.

Kimler Akıllı Mercek İçin Uygundur?

Tüm katarakt hastaları ve 40 yaş sonrası gözlük kullanmak istemeyen kişiler potansiyel olarak bu ameliyata adaydır. Kaşkaloğlu göz hastanesinde doktorlarımız akıllı trifokal mercekleri yıllardır başarıyla uygulamaktadırlar. Hastanemize akıllı mercek için geldiğinizde önce detaylı bir göz muayenesi yapılır. Muayenede uygun bulunursanız sizin yaşam tarzınız ve mesleğiniz sorulur. Çünkü herkesin yaşam tarzı ve mesleği bu mercekler için uygun değildir. Ayrıca akıllı mercek fiyatları da kullanılacak merceğe göre değişmektedir. Hastanemizde en iyi olarak bilinen Amerikan Alcon ve Alman Zeiss mercekler tercih edilmektedir.

En iyi göz doktorlarıyla en iyi göz hastanesi olmak hedefiyle 2000 yılında İzmir’de yola çıkan Kaşkaloğlu Göz Hastanesine her türlü göz sorununuz için başvurabilirsiniz.

Son Güncelleme 5 Mart 2020 Saat 12:15 pm

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin