50 Saniyede Gözlükten Kurtulmak Mümkün

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Halk arasında lazer operasyonlarının sadece miyop hastalara yapıldığı gibi yanlış bir alıgının olduğunu kaydeden Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena, lasik ameliyatlarının miyop ile birlikte hipermetrop ve astigmatta da başarıyla uygulandığına dikkat çekti.

Excimer laser“e uygunluk

Lasik operasyonu hakkında bilgi veren doktorumuz, “18-63 yaş aralığında kırma kusuru dediğimiz görme bozukluklarını yaşayan kişilere uyguladığımız lasik operasyonunda, öncelikle kornea topografisi gibi birtakım özel tetkikler ile değerlendirme yapılmalı. Eğer kişinin göz yapısı ve numarası uygunsa lasik işlemini gerçekleştiriyoruz. Bunun için gözün en önünde yer alan saydam kornea tabakasının şekli ve kalınlık bakımından, “excimer laser ” için uygun olması gerekiyor.

İşlem 50 saniye sürüyor

“Halk arasında bıçaksız lasik olarak ifade edilen Intralase (femtosaniye ) lasik yöntemi ile miyopi, hipermetromi ve astigmatizma gibi göz bozuklukları düzeltilebiliyor; lasik olan kişiler 10-15 dakikalarını ameliyat odasında geçirip 40- 50 saniyede gerçekleştirilen lazer uygulamasıyla gözlüklerden kurtuluyor.”

Randevu için:https://www.kaskaloglu.com/gozrandevu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin