Pentacam

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Tüm korneanın analizini yapan Oculus Pentacam Göz Tarayıcısı Mart 2007 tarihinde hastanemizde hizmete girmiştir…

Gözün ön tarafının tüm detaylarını gösteren göz tomografisi cihazı olan Pentacam; LASIK, Katarakt ve diğer refraktif cerrahi ameliyatları öncesi ayrıntılı analiz yapılması sayesinde operasyon sonrasında daha net ve kaliteli görmeyi sağlar.

Göze temas etmeden kısa sürede değerlendirilebilen teknolojiye sahip olan Pentacam, korneanın ön ve arka yüzeyindeki gerçek yüzeyel haritaları saptamak bu sistemle detaylı olarak yapılabilmektedir.

Pentacam, kataraktın derecesinin otomatik olarak değerlendirilebildiği ve kataraktın tam yeri ve kalınlığı ile ameliyatta kullanılacak tekniğin belirlenmesinde kullanılan son teknolojik cihazdır.

Korneanın kalınlığı tüm ayrıntısına kadar değerlendirilebilir. Korneanın en küçük bir kalınlık farklılığı dahi kaydedilir. Bu ölçümler çok kısa süre içerisinde alınarak analiz edilir.

Özellikle arka korneal yüzden alınan topoğrafik bulgular hangi ameliyatın yapılması gerekliliği yönünde hatasız bilgi vermekte ve böylece olabilecek yanılma ihtimallerini yok etmektedir.

Şu anda hastalık bulgusu vermeyen, gizli duran ancak ilerde çıkabilecek ve çok önemli görme problemleri yaratabilecek göz rahatsızlıklarının erken tanısını sağlar.

 

Son Güncelleme 17 Ocak 2020 Saat 14:59 pm

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin