Op. Dr. Sedat Selim

sedatselim-kaskaloglu-doktor-min

Op. Dr. Sedat Selim

Op. Dr  Sedat  Selim 2004-2009  yılları arasında  Ege Üniversitesi  Tıp Fakültesi ‘nde Göz Hastalıkları uzmanlık eğitimini başarıyla tamamlamıştır.

Uzman doktor olarak Burdur   Bucak  Devlet  Hastanesi’nde  mecburi hizmetini tamamladıktan sonra  2012-2014  yılları arasında İzmir Katip Çelebi  Üniversitesi  Atatürk  Eğitim ve  Araştırma  Hastanesi’nde  görev almış  ve birçok asistan doktorun cerrahi eğitim vakalarında bulunmuştur.

2014-2016  yılları arasında İzzet Baysal Üniversitesi’ne  bağlı  Bolu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  çalışmış , burada  tıbbi retina görüntüleme  ve lazer ünitesini kurmuştur.

2016 -2019 yılları arasında  Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nde çalışmış  ve   burada katarakt. vitreoretinal  cerrahi ve multifokal (akıllı mercek) mercek  ameliyatlarını gerçekleştirmiştir.

Aralık 2019  ayından bu yana İzmir Özel Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde  görevine devam etmektedir.

Özel çalışma   alanlarını  katarakt , refraktif cerrahi, oküloplastik cerrahiler, nonpenetran glokom cerrahileri ve  vitroretinal cerrahisi oluşturmaktadır. Bu konularda tecrübe ve  deneyimi olan  Op.Dr.Sedat Selim ulusal kongrelere sözlü bildiri ve poster sunumları ile katılmış,  ulusal ve uluslararası dergilerde  yayını ve bildirileri bulunmaktadır.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca,  iyi düzeyde Makedonca, Sırpça, Boşnakça, Arnavutça gibi Balkan dillerini  bilmektedir.

Türk Oftalmoloji Derneği ve Türk Tabipler Birliği üyesidir.

Evli  ve  iki çocuk babasıdır.

 

Son Güncelleme 16 Ocak 2023 Saat 11:48 am