Op. Dr. Lale Geribeyoğlu

op-dr-lale-geribeyoglu-aras-kaskaloglu

Op. Dr. Lale Geribeyoğlu

Lale Geribeyoğlu 1978 yılında Ankara da doğdu. 5,5 yaşında 1983 te Bahçelievler İlkokuluna giderek öğrenim hayatına başlamış oldu. İlkokulun ardından ortaokul ve liseyi TED Ankara Koleji’inde tamamlayarak ‘Kolejli’ olma ayrıcalığına da sahip olmuş oldu. Başarıyla tamamladığı orta ve lise öğrenim hayatından sonra çocukluğundan beri aklında olan doktor olma düşüncesini gerçekleştirmek için tercihlerinde Tıp Fakülteleri ile başladı, sona yine çok sevdiği ‘mimari’ okulları da ekledi. 1995 yılında ilk tercihi olan Hacettepe Tip Fakültesini kazanarak bundan sonraki hayatına yeni bir başlangıç yapmış oldu. 2001 yılında mezun olduğunda artık bir Tıp doktoru idi. Tabii bunun üzerine bir uzmanlık alanında kendini daha da geliştirmeliydi. Böylece TUS sınavında yine yüksek bir başarı göstererek Ankara Numune Hastanesi Göz Hastalıkları Bölümü’nde artık bir ‘Göz doktoru’ olmak üzere zorlu bir yola daha başladı. 2005 Şubat ayından itibaren de ‘Göz Hastalıkları Uzmanı’ ünvanını da isminin önüne katarak yoluna devam etti. Mecburi hizmet dolayısı ile gittiği Şanlıurfa dan başlamak üzere sırasıyla; Kırıkkale, Ankara, Bodrum da devlet hastanelerinde hizmet vermesinin ardından 2015 yılından itibaren İzmir’de Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nde görev yapmaya başladı.

 

Genel göz hastalıklarının tedavisinin yanısıra 2009-2010 yıllarında göz kapağı hastalıkları ve estetik yaklaşımları ile ilgili çalışmalara ağırlık vererek bu konuda ameliyatlara devam etti. Aynı dönemde ‘botoks, dolgu, mezoterapi’ gibi dermokozmetik uygulamalara da başlayarak farklı biz uzmanlık alanında hizmet vermeye devam etti. 

 

Halen çalışmakta olduğu kurumunda göz kapağı bozuklukları ve hastalıklarının tedavisi, estetik kapak ameliyatları, göz yaşı kanal tıkanıklıkları tanı ve tedavisi( çocuk ve erişkin yaş grubunda)   botoks, mezoterapi uygulamalarını başarıyla devam ettirmektedir. Göz kapaklarının enfeksiyöz hastalıkları, blefarit, kuru göz önemli çalışma alnlarındandır.

Genel oftalmoloji tanı ve tedavilerinin yanısıra pediatik hasta grubunda göz bozuklukları, göz tembelliği tedavileri, şaşılık tedavisi ve ameliyatlarına da yoğun mesai harcamaktadır.