Lasik Ameliyatı İle Gözlüksüz Yaşam

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

kaskaloglu sabah 13 10 1313.10.2013 Sabah Gazetesinde yayınlanan haberimiz.

Lasik Ameliyatı İle Gözlüksüz Yaşam

Kaşkaloğlu göz hastanesi hekimlerinden Op. Dr. Bilgehan Sezgin Asena her yıl milyonlarca insanın lasik cerrahisiyle gözlükten kurtulduğunu ve ameliyatın ertesi günü normal yaşama dönebildiğini söyledi.

18 yaşından 65 yaşına kadar uygulana bilen lasik ameliyatlarının çok güvenli ve yüksek başarı oranına sahip olduğunu kaydeden göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Asena,”Sıklıkla görülen miyop, hipermetrop, astigmat gibi göz bozukluklarının tedavisinde kullanılan, ağrısız ve boçaksız gerçekleştirilen intralase lasik yöntemiyle tedavi gerçekleştiriyoruz” dedi.

BÜYÜK AVANTAJ SAĞLIYOR

Gözün önünde bulunan saydam kornea tabakasına gerçekleştirilen ilk uygulamanın ardından excimer laser ile 30 – 40 saniyede göz numaralarının normal seviyeye düşürüldüğünü belirten Op. Dr. Asena, ” Hastalar operasyonun ardından büyük oranda görme yetisine kavuşuyor ve ertesi günden itibaren normal yaşantılarına dönüyor ” diye konuştu. Halk arasında “göz çizdirme ” olarak bilinen lasik yönteminin doktor ve hasta için birçok avantaj sağladığına da dikkat çeken Asena, “Lasik yöntemi çok daha güvenli ve gelişmiş bir teknolojiye sahip. Eskiden olduğu gibi kornea tabakasına bıçakla değil , lazerle müdahale yapılıyor. Böylece birçok komplikasyonun da önüne geçilmiş oluyor ” ifadesini kullandı.

40 yaş sonrası bir çok insanın yakını görme problemi yaşadığına dikkat çeken göz doktoru Bilgehan Sezgin Asena bu hastalığın tedavisinde excimer lazer, kamra inlay ve multifokal göz içi mercek gibi tedavi seçenekleriyle hastaları göz sağlığına kavuşturduklarını sözlerine ekledi.

 

Son Güncelleme 14 Ocak 2020 Saat 08:31 am

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin