Femtosaniye Lazer ile hatasız göz ameliyatı

İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, hata payını en aza indiren ‘Femtosaniye Lazer‘ cihazının katarakt ve lasik ameliyatlarını daha güvenli hale getirdiğini söyledi. Kaşkaloğlu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kullanılmaya başlanan Femtosaniye Lazer‘in, ameliyat sırasında hastaya yüksek güvenlik ve konfor sağladığını dile getirdi.

Gelişmiş cihaz
Femtosaniye Lazer‘in doktor kaynaklı hataların önüne geçtiğine dikkat çeken göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, milimetrik kesilerin düzgün yapılmasından dolayı katarakt ameliyatlarında büyük avantaj sağlandığını belirtti. Femtosaniye Lazer‘in, robotik cerrahi alanında en gelişmiş cihazlar arasında yer aldığını anlattı.

Gözlüksüz yaşam

Katarakt operasyonu sonrasında pek çok hastanın, görme kusurlarının da ortadan kaldırıldığını hatırlatan Kaşkaloğlu sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzde gelişen multifocal lens teknolojisi ve kısa süren lazerli katarakt ameliyatı sayesinde, hastaların diğer görme kusurları da tedavi edilebiliyor. Böylece kişi, gözlüksüz yeni bir yaşama başlayabiliyor.”
Kaşkaloğlu Göz Hastanesi Kurucusu Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Femtosaniye Lazer ile katarakt ameliyatlarında hastanın 15 dakikalık bir operasyon sonrasında evine giderek, çok kısa sürede günlük yaşantısına geri dönebildiğini sözlerine ekledi.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin