Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu – Göz Doktoru

Kaşkaloğlu Göz Hastanesi’nin kurucusu olan Profesör Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, İzmir’de doğdu.

Oftalmoloji alanında 40 yıllık birikime sahip olan uzman Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, uzun yıllar İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptı. Avusturya Viyana Üniversitesi’nin Göz Kliniği’nde Prof. Till ile ultrasonografi konusunda 1976 yılında birlikte çalışan Kaşkaloğlu, 1983 yılında British Council Bursu ile bir yıl süreyle Cambridge’de Addenbrookes Hastanesi’nde Doktor Scott ile vitreoretinal hastalıklar konusunda çalıştı.

Bugüne kadar binlerce hastaya tedavi imkanı sunan Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, bu tecrübesini 2000 yılında kurduğu İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi‘nde de paylaşmaya devam etti. Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu katarakt ve lazer ameliyatları konusunda ilkleri uygulamakla tanınır ve birçok yeni tekniğin ülkemize gelmesinde çalışmaları olmuştur. Dünya genelinde değişik ülkelerde bilimsel konferanslara katılarak, sunumlar yapan uzman Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, 2002 yılında American Academy of Ophthalmology tarafından “Best of the Show” Ödülü’ne layık görüldü.

Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Yunanistan, Kosova, Bosna Hersek, Gürcistan, Mısır, Ukrayna, Slovenya ve Portekiz’de canlı katarakt ameliyatları yaparak, tecrübesini yurtdışındaki meslektaşlarıyla da paylaşıyor. Son iki yıldır Avrupa Katarakt Refraktif Cerrahi Cemiyeti ve Amerikan Katarakt Refraktif Cerrahi Cemiyeti Kongreleri’nde özellikli katarakt ameliyatları konusunda kurslar veriyor. Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, halen Black Sea Ophthalmological Society Kurucusu ve Başkanlığı görevini yürütüyor.

Güneydoğu Avrupa Oftalmoloji Cemiyeti Kurucuları arasında yer alan Kaşkaloğlu, aynı zamanda bu kurumun Türkiye delegesi olarak görev yapıyor. 2001 yılında ABD’deki ASCRS Kongresi’nde de Best Paper Ödülü’nü alan Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, göz alanında uzman doktor olan Selma Kaşkaloğlu ile evli. Göz Doktoru Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, iyi derece İngilizce biliyor.

Websitesi:mahmutkaskaloglu.com.tr     Resmi Facebook Sayfası: Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu

Summary
Photo ofProf. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu
Name
Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu
Job Title
Göz Doktoru